Ponovno u gradu Fira/Thera u obilasku Povijesnog muzeja.
Muzej je idealno mjesto za prikaz Trinio aplikacije uz pomoć koje možemo snimiti predmet sa svih strana ( 3D ) te ga kasnije prikazati učenicima. Zgodna aplikacija je i Aurasma koja daje dojam proširene stvarnosti. U snimak stavljamo virtualnu sliku lika koji nas može voditi kroz priču (slično kao Pokemon potraga).
U nastavku dana dolazimo u mjesto Akrotiri gdje se nalaze iskopine minojskog naselja iz brončanog doba. Naselje je potpuno opustošeno i evakuirano tijekom erupcije oko 1627. p.n.e., te je zakopano vulkanskim pepelom, koji je očuvao freske, građevine i umjetnička djela a dio kojih se sada nalazi u muzeju u Firi. Ovo naselje je iskopano sasvim slučajno 1967. Otkriveno je samo 30% naselja i ostavlja zbilja izuzetan dojam na čovjeka. U to vrijeme su već imali kanalizaciju, banke, javne ustanove su bile posebno obilježene, sagrađene od velikih obrađenih blokova, dok su kuće građana bile građene od manjih cigli.
U povijesnom okruženju koristimo prigodu upoznati se s aplikacijom Photosynth uz pomoć koje možemo prikazati prostor u 360 stupnja.
Pije večere odlazimo na poznatu Crnu plažu s crnim pijeskom i vulkanskim kamenjem na kojem se proteže nepregledni niz kafića i restorana.
Posjetili smo i obnovljenu vinariju koja je bila poznata po tome što se prijašnji vlasnik vinarije na vrhu brežuljka dosjetio kako najjednostavnije dostaviti vino u luku u podnožju brežuljka: postavljanjem cijevi niz padinu, vino iz spremnika teče do bačvi u podnožju.
I još jedan zalazak sunca u odličnom društvu i još boljoj hrani. Zalazak sunca vidi se inače s cijelog otoka, no tko god dođe na Santorini mora doživjeti zalazak sunca u gradu Oia. To znači da se svakako moram vratiti ispraviti taj propust.
Nema komentara:
Objavi komentar